Wolt kurjerių-partnerių programėlė ir jos algoritmas

Technologijų platformai, vienijančiai klientus, vietinius verslus bei kurjerius-partnerius, algoritmai yra be galo svarbi darbo dalis, o jų dėka kiekvieną dieną yra priimami milijonai sprendimų. Tačiau šiame skaitmeniniame amžiuje gali kilti nemažai klausimų dėl to ar algoritmai yra skaidrūs, aiškūs bei suprantami. Šiame polapyje norime su jumis pasidalinti, kaip Wolt kurjerių-partnerių platformoje veikia algoritmas, kas tai yra, bei pasidalinti „Wolt“ algoritmo skaidrumo ataskaita, kuri turėtų pagelbėti išsklaidyti kilusius klausimus ir padėti suprasti, kokią dalį „Wolt“ platformoje užima algoritmai. Wolt algoritmai yra nuolat peržiūrimi ir atnaujinami, siekiant užtikrinti, kad jie veiktų taip, kaip norima. Prisegtą ataskaitą (anglų kalba) galite rasti polapio apačioje.

Ar jum tenka kreiptis į mūsų pagalbos komandą su klausimu - ''kur yra užsakymai?'' ?

O galbūt domėjotės, kaip algoritmas iš tikrųjų veikia realybėje, pvz., ryte arba penktadienio vakarą? Jei ieškote paaiškinimo, kaip algoritmas paskirsto užduotis bei norite sužinoti daugiau - šis mūsų svetainės įrašas yra skirtas jums.

Tai tikrai didžiulė ir gana sudėtinga tema, apie kurią sulaukiame daugybės jūsų klausimų bei komentarų. 

Visus "Wolt" platformos užsakymus kurjeriams - partneriams priskiria algoritmas. Algoritmas yra užprogramuotas taip, kad, įvertinęs įvairius veiksnius, užduotys būtų skirstomos kuo veiksmingiau ir optimaliau, ko pasekoje mūsų pagalbos komandai šių užduočių jums skirstyti nereikia.

Veiksniai, į kuriuos algoritmas atkreipia dėmesį:

Restorano arba parduotuvės, iš kurios yra pateikiamas užsakymas, adresas;

Adresas, į kurį reikia pristatyti užsakymą;

Mūsų kurjerių partnerių buvimo vieta ir skirtingos transporto priemonės;

Ar kurjeris-partneris tuo metu turi užsakymą/užsakymų

Tai yra didelis užsakymas, kuriam prireiks antrojo krepšio

Įvertinus aukščiau minėtus veiksnius, algoritmas pasirenka tinkamiausią kurjerį-partnerį.

Ką tai reiškia praktikoje?

Kaip visi puikiai žinote, algoritmas sukuria grupuotus užsakymus, t. y. vienu metu mūsų kurjeriam-partneriam pateikia daugiau negu vieną užsakymą. Tai pagrindinė priežastis, kodėl gali nutikti tokių situacijų, kad laukiate užsakymo prie restorano/parduotuvės, o kitas kurjeris-partneris atvyksta ir pasiima užsakymą, kai jūs negaunate užsakymo. Dėl to gali yra visiškai įmanomos situacijos, kad jūs gausite vieną užsakymą, o kitas kurjeris-partneris - kelis užsakymus.

Kodėl "Wolt" naudoja šiuos techninius nustatymus?

Be šių techninių nustatymų, mūsų kurjeriam-partneriam piko metu būtų sudėtingiau gauti dvigubus arba trigubus užsakymus. Taigi, kai į tašką A keliaujate pristatyti užsakymo, algoritmas supranta, kad toje pačioje pusėje jum galima priskirti dar ir kitą užsakymą! Suprantame, kad kartais gali būti, jog tokios situacijos kartais gali atrodyti nesąžiningos dėl didesnių atstumų ar keistesnių maršrutų, tačiau galite pasitikėti algoritmu - jis žino, jog būtent jūs esate geriausias variantas pristatyti vieną ar kitą užsakymą.

Be to, jei gavote užduotį pasiimti užsakymą, kuris jau vėluoja, svarbu kuo greičiau pradėti jį vykdyti ir vykti į restoraną/parduotuvę. Nuolat tobuliname savo techninius nustatymus ir stengiamės, kad jie būtų vis išmanesni.